Centrinės nervų sistemos mikozės

[Total: 0    Average: 0/5]

Nervų sistemos mikozės būdingos lėtas klinikinis progresavimas, palaipsniui didėja simptomai. Nepaisant įvairių patogenų veikimo, yra daug bendrų simptomų. Dažnai klinikinis ligos progresas neleidžia mums įvertinti ligą sukėlusio patogeno.

Candidosis sukelia Candida albicans infekcija (dažniausiai), dažniausiai kartu sutrinka kūno ląstelių imunitetas. Kartais ligoninėje yra infekcija. Grybas per kraują patenka į centrinę nervų sistemą, o liga atsiranda meningito forma.

Dominuojantis simptomas yra galvos skausmas ir kiti simptomai, susiję su padidėjusiu intrakranijiniu slėgiu (pykinimas, vėmimas, psichiniai sutrikimai). Tyrime turi būti nustatyti padangos simptomai (pvz., (Kaklo standumas) ir blauzdos diskas, apžiūrint akies dugną su regėjimo stiklu. Ligos metu yra karščiavimas, o dažnai hidrocefalija atsiranda kaip komplikacija.

Kriptokokozę sukelia Cryptococcus neoformans, plačiai paplitęs visame pasaulyje. Paprastai infekcija atsiranda įkvepiant – pasireiškia plaučių pokyčiai, kurie po aktyvinimo sukelia grybelių patekimą į kraują ir iš ten į centrinę nervų sistemą.

Liga paprastai būna meningito ar smegenų abscesų forma. Atsiranda padidėjusio intrakranijinio slėgio simptomų patinimas ir sindromas. Infekcija smegenų abscesų forma sukelia židinio rodiklius, panašius į tuos, kurie stebimi navikais. Kūno temperatūra gali būti teisinga. Neįprasto kurso kriptokokozė sukelia smegenų išemines smegenų insultas.

Centrinės nervų sistemos aspergiliozė yra susijusi su Aspergillus sporų patekimu į orą į kvėpavimo takus ar atvirą žaizdą, o iš ten – per smegenis iš gretimų anatominių struktūrų ar kraujotakos.

Šioje mikozės formoje meningitas pasitaiko retai, tačiau liga dažnai būna abscesų ar kelių smegenų abscesų ar encefalito forma. Simptomuose dominuoja galvos skausmai, tačiau gali pasireikšti epilepsijos priepuoliai, sąmonės sutrikimai ir simptomai, susiję su tam tikromis centrinės nervų sistemos struktūros pažeidimais.

Centrinės nervų sistemos mikozės diagnozė

Liga yra įtariama pacientams, turintiems tinkamą klinikinę istoriją, simptomus ir imunodeficito būklių egzistavimą. Diagnozę galima patvirtinti, patvirtinant grybelio buvimą smegenų skystyje.

Prielaidos gali atskleisti pats paties skysčio biocheminius požymius – šiek tiek skiriasi priklausomai nuo ligos sukėlėjusio grybo tipo, tačiau apskritai, nepriklausomai nuo patogeno, centrinės nervų sistemos mikozės gali pasireikšti: padidėja ląstelių skaičius, padidėja baltymų lygyje ir sumažėjusi gliukozės koncentracija (pokyčiai yra nespecifiniai ir panašūs atsiranda bakterinės ar virusinės infekcijos atveju).

Vaizdai turi būti naudojami tomografijos arba galvos magnetinio rezonanso apskaičiavimui, kuris gali parodyti abscesų ir hidrocefalijos buvimą.

Centrinės nervų sistemos mikozės gydymas

Amfotericinas B, azoliniai vaistai (pvz., Šarminiai, šarminiai) naudojami specifinių grybų gydymui. flukonazolas, vorikonazolas) ir 5-fluorocitozinas. Yra keletas indikacijų chirurginiam pažeidimui pašalinti. Be to, naudojamas simptominis gydymas ir reabilitacija, kaip ir kitos meningito formos.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 190 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*