Dantenų arteritas

[Total: 0    Average: 0/5]

Podeliozė Polyarteritis, periarteritas yra vidutinių ir mažų arterijų liga, turinti multifokalinių uždegiminių pokyčių, vykstančių daugiausia suaugusiems vyrams. Su visais simptomais būdinga būklė yra hipertenzija, pilvo skausmas ir inkstų funkcijos sutrikimas. Kūno apsauginiai mechanizmai atlieka ypatingą vaidmenį plėtojant ligą.

Požeminės arterito simptomai

Daugiafokaliniai kraujagyslių pažeidimai apima keturis etapus, kartu su ligomis: degeneracinius pažeidimus, uždegiminius pažeidimus, granulomatozinio audinio vystymąsi, randą. Skirtingai nuo ligos pavadinimo, poodinio audinio poodiniai mazgeliai retai aptiktų.

Garsusis arteritas yra labai individualus kursas. Simptomai, prasidedantys nuo sukeliamo arterito, yra didelis karščiavimas arba silpnumas ir svorio mažėjimas.

Daugeliui pacientų dėl uždegiminių pokyčių atsiranda audinių ir organų išemija, kuri dažniausiai pasireiškia širdies, kepenų, poodinio audinio, inkstų ir virškinimo trakto, taip pat raumenų.

Pacientams pasireiškia raumenų atrofija, odos pažeidimai ir smegenų inkstų bei kraujagyslių pokyčiai. Koronarinės arterijos pokyčiai taip pat dažni. Galvos skausmas, traukuliai ir psichiniai sutrikimai taip pat gali atsirasti. Raumenų ir sąnarių skausmai yra dažni. Dėl pilvo arterijų įsitraukimo pacientas turi blužnies infarktą arba kraujavimą iš skrandžio opos, ūminę kasos nekrozę ir žarnyno infarktą.

Mezginio arterito priežastys

Noduliuoto arterito priežastis nėra paaiškinta. Labai svarbų vaidmenį mazgo arterito etiologijoje vaidina alergija vaistams, pvz .: “Alerginių reakcijų rizika yra labai didelė”. tiokarbamido dariniai, tiazidai, penicilinas. Daroma prielaida, kad viruso antikūnų kompleksai gali vaidinti svarbų vaidmenį plėtojant ligą.

Mezginio arterito diagnozė

Tarpukario arterito diagnozė pagrįsta aukščiau aprašytais simptomais ir laboratoriniais tyrimais. Svarbus diagnozės rodiklis yra odos ir raumenų biopsija, ypač iš to, kur yra mazgelių aplink indus.

Histopatologinio tyrimo metu mažų ar vidutinių arterijų sienoje randama uždegiminių infiltracijų ir nekrozės. Taip pat pranešama apie endovaskulinius krešulius ir kraujagyslių infiltracijas, susidedančias iš granulocitų ir limfocitų.

Pagalbiniuose tyrimuose, ty kraujyje ir šlapime, svarbūs yra dideli leukocitozės, paspartėjusi ESR, hematurija, proteinurija, didelis kreatinino ir karbamido kiekis kraujyje.

Kita kolagenozė, uždegiminių arterijų ligos ir reumatinės ligos yra įtrauktos į diferencinę ligos diagnozę.

Mezginio arterito gydymas

Grynojo mazgo arterito gydymas yra daugiaširdis ir priklauso nuo individualios klinikinės nuotraukos. Tai apima didelę dozę vartojančių kortikosteroidų, imunosupresinių vaistų ir arterinės hipertenzijos gydymą. Tačiau ilgesnis steroidų vartojimas nerekomenduojamas dėl šalutinio poveikio. Jei yra hemoraginių ar trombozinių komplikacijų, naudojama operacija.

Jei nestebima, liga yra mirtina. Pacientai miršta per šešerius metus nuo pirmųjų jų simptomų. Jie miršta nuo uremijos, smegenų ar pilvo kraujavimo ir bendro svarbių organų sunaikinimo.
Zhaneta Malec

Komentarai Gumos arteritas

Hirek | 2009-03-13 12:17

Sveiki.
Maniau, kad esu vienintelis Lenkijoje su šia liga.
Aš sergau 12 metų, mačiau kenčia, kol man diagnozuota, bet, laimei, aš jau tai padariau. Aš maniau, kad jie mane išgydė, bet ši liga nėra išgydoma, todėl gyvybes vartoja tabletes ir paprastai veikia be jokio skausmo.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 189 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*