Krona, Sprue suaugusiems

[Total: 0    Average: 0/5]

Antriniai absorbcijos sutrikimai (rezorbcijos sutrikimai) dažniausiai pasitaiko skrandžio pašalinimui (rezekcijai), skrandžio vėžio, kasos fibrozės, sunkios gelta, sunkiu diabetu, lambliozės, hormoninių sutrikimų ir kt.

Įgimta malabsorbcija

Įgimtos ligos apima:

Cistinurija yra įgimtas aminorūgščių absorbcijos sutrikimas – cistinas, lizinas, argininas ir ornitinas – padidina cistino kiekį šlapime. Cistinurija inkstuose sukuria cistino indus, kristalus ir inkstų akmenis. Gydymas yra susijęs su dideliu kiekiu skysčių ir narkotikų šarminiam šlapinimui.

Hartnup komanda

Hartnup sindromas yra liga, kurioje absorbcija sumažėja, todėl daug amino rūgščių išsiskiria su šlapimu, m. tarp kitų yra triptofanas, leukinas, fenilalaninas ir žemutiniai junginiai, o nikotino rūgšties sintezė yra sumažinta. Pacientams pasireiškia pokyčiai ant saulės spindulių, susijusių su padidėjusiu jautrumu UV spinduliams (fotodermatozei), eritema, šašai, tada randai. Hartnup sindromo neomicino gydymui naudojamas vitaminas PP (nikotino rūgšties amididas).

Mėlynas vystyklų rinkinys

Mėlynos auskarų sindromas yra genetinė liga, susidedanti iš triptofano absorbcijos sutrikimo. Tai veda į nefrovalcinozę. Tryptopanas yra bakteriškai suskaidytas žarnyne, skiriant jį jaunesniems, kurie po ekskrecijos per inkstus ir sąlyčio su oru oksiduoja, keičiant šlapimo spalvą į mėlyną. Mėlynojo vystyklų sindromas gali sukelti mažą kalcifikaciją inkstuose (nefrokalkcinozę).

Acrodermatitis enteropathica

Acrodermatitis enteropathica (Brandto sindromas) sukelia gintaro dehidrogenizacijos ir leukocilamino peptidazės fermentų trūkumas žarnyno gleivinėje. Tai sutrikdo cinko absorbciją (kūne trūksta cinko). Acrodermatitis enteropathica gydymas yra pagrįstas cinko (cinko sulfato) vartojimu.

Nenormalus cukrų absorbcija

Sugerties absorbcijos sutrikimai paprastai yra susiję su disacharidų, tokių kaip sacharozė, maltozė ar laktozė, netoleravimą. Iš šių cukraus dažniausiai pasireiškia laktozė ir jis susijęs su laktazės, kasos fermento, kuris skaldo laktozę į paprastą cukrų, trūkumą. Sacharozės ir izomaltozės netoleravimas didėja su amžiumi. Disacharidų absorbcijos trikdymas taip pat gali atsirasti antrinis, m. tarp kitų, visceralinės ligos, lambliozės, Krono ligos, suaugusiųjų spučių.
Zhaneta Malec

– Vidaus ligos “, Andrzej Szczeklik, ed. Praktinė medicina, Krokuva.
– Vidaus ligos “, Francisekas Kokotas, ed. PZWL Medicinos leidykla, Varšuva.
– Interna “, Włodzimierz Januszewicz, Franciszek Kokot, ed.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 189 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*