Liga reikalauja itin intensyvios bendrosios praktikos

[Total: 0    Average: 0/5]

Paprastai pemphigus vulgaris prasideda erozijomis ant burnos ertmės gleivinių (kartais šie pokyčiai pastebimi daugelį savaičių ar mėnesių prieš odos žydėjimą). Kartais pacientams nematomi gleivinės pakitimai.

Kartais pemfigus vulgaris taip pat atsiranda jungiančioje, balso virvutėje, nazofaringealinėje ertmėje arba stemplėje. Pūslių vieta ant odos skiriasi. Kita vertus, būdingas pokyčių valdymo procesas. Po šlapimo pūslės pertraukų formuojasi raudoni erozijos, kurios paprastai plinta per epidermį. Kartais prie pūslių yra eriteminių pažeidimų.

Kartais žydėjimas imasi apskrito ir skambesio formų, sumaišomi tarpusavyje ir primena herpetišką pemfigą.

Pemphigus vulgaris kursas paprastai būna lėtinis, paprastai nėra karščiavimo, o skausmo simptomai reikšmingai nepadidėja. Per didelės erozijos gerklėje ir balsuose gali sukelti periodinį triukšmą, o didelės erozijos pažeidimai burnos ertmėse sukelia stiprų skausmą, ypač valgio metu, kuris gali apsunkinti mitybą.

Pemfigus vulgaris diagnozė

Pemphigus vulgaris diagnozė yra pagrįsta tam tikromis pimfigus vulgaris klinikinėmis savybėmis. Svarbu, kad vezikuliniai pažeidimai pasireikštų akivaizdžiai nepakeistoje odoje ir kad būtų nagrinėjama gleivinės membranos liga. Be to, pacientai paprastai yra geros būklės.

Vykstant pimfigus vulgaris diagnozei, svarbu nustatyti lėtinį potraukį. Diagnozės patvirtinimas įmanomas po histologinio patologiškai pakeistos odos fragmento įvertinimo mikroskopu ir audinių imunologinio tyrimo. Svarbu įrodyti serumo antikūnus, būdingus pemfigus vulgaris.

Skiriant pemfigus vulgaris, reikia atsižvelgti į pemfigoidą, kuriam būdingas eritemos odos pažeidimų, gerai įtemptų folikulų polifilizmas ir rečiau lokalizavimas gleivinėse. Be to, gali pasireikšti ir daugybinė eritema.

Be to, pradiniame pemfigus vulgaris stadijoje, kai stebimi tik gleivinės pakitimai, diferencinė diagnozė turėtų apimti gleivinių membranų, aifų (šiek tiek kitokio morfologinio pobūvio pūslelines), kuriam būdingas didelis skausmas, karščiavimas ir greitas ir grįžtamasis klinikinis procesas).

Rekomenduoti  Pure Kick - vaistinė, nekilnojamojo nuomonės, pirkti dabar kaina

Be to, pasikartojantis gleivinės herpes taip pat gali sukelti panašius klinikinius pemfigus vulgaris požymius, kurie gali labai skirtis dėl jo ūmaus progresavimo, pasireiškiant sunkiam skausmui ir sisteminiams simptomams.

Pemfigus vulgaris gydymas

Pemphigus vulgaris gydymas reikalauja ypatingos patirties, jį gali atlikti tik specializuoti centrai. Liga reikalauja labai intensyvaus bendro valdymo, kol ligos paūmėjimai bus visiškai pašalinti ir paciento kraujo serume nėra imunologinių rodiklių, o tai reiškia, kad yra nuolatinė liga.

Tik tada vaistų dozavimas gali būti palaipsniui mažinamas. Tai leidžia nuolatinį remisiją, netgi intensyvesnių pokyčių atveju, net ir daugelį metų po vartojamų vaistų nutraukimo.

Pagrindiniai farmakologiniai preparatai, skirti pacientams, sergantiems pemfigus vulgaris, yra gliukokortikosteroidai kartu su imunosupresantais, ypač ciklofosfamidu. Kiti imunosupresantai, pvz., metotreksatas ar azatioprinas yra mažiau veiksmingi.

Iš pradžių labai didelės vaistų dozės skiriamos pacientams, sergantiems pemfigus vulgaris (4-6 savaičių laikotarpiu), po to jie palaipsniui nutraukiami ir dozė sistemingai mažėja. Jei intensyvus gydymas atliekamas nuo pat pradžių, preparatai paprastai paliekami po 2-3 metų.

Kitas būdas kovoti su pemphigus vulgaris yra vadinamasis pemphigus vulgaris. impulsinis vaisto vartojimas – gliukokortikosteroidas (deksametazonas) kartu su imunosupresantais vaistais (ciklofosfamidu), kuris vartojamas labai didelėmis dozėmis kas keletą savaičių.

Be to, sistemingai reikia gydyti vietines odos ir gleivinės pakitimus. Rekomenduojamos dienos dezinfekavimo vonios, aerozoliai su kortikosteroidais ir antibiotikais arba erozijos dezinfekavimo priemonėmis yra naudojami kovojant su vietiniais odos pažeidimais, o gleivinės yra gydomos dezinfekavimo priemonėmis.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 347 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*