Rožinis spuogai dažniausiai yra daugiamečiai

[Total: 0    Average: 0/5]

Iš pradžių rosacea (vadinamosios “odos pakitimų”) atsiranda eriteminių odos pažeidimų su trumpalaikiu veido odos paraudimu. eritema). Laikui bėgant, išsivysto papulinės ir pustulinės iškylos (papulo-prostatos periodas). Retais atvejais hipertrofiniai pokyčiai pasireiškia nosies (peraugimo veislė), kurie susiję tik su vyrais.

Rožinė spuogai yra pirmiausia ant veido, centrinėje veido dalyje. Maždaug pusė pacientų susiduria su akies komplikacijomis konjunktyvito forma, akies vokų pakitimų pokyčiais, o rečiau – ragenos uždegimu. Rožinis spuogai paprastai vystosi daugelį metų. Moterys patiria menstruacijų laikotarpio padidėjimą (dėl hormoninių pokyčių, vykstančių šiame ciklo etape) ir paprastai menkų pasunkėjimą.

Po vietinio gliukokortikosteroidų vartojimo rožinės spalvos spuogai gali atrodyti aplink burną. Tai daugiausia taikoma žmonėms, turintiems linkę kraujagyslių sutrikimų, net ir be rosacea tipiškų pažeidimų.

Rosacea diagnozė

Rosacea diagnozė gali būti pagrįsta tipiškų klinikinių požymių buvimu. Svarbu atkreipti dėmesį į eriteminius ir papulopulinius pustulinius pažeidimus, kurie paprastai yra vidurinėje veido dalyje. Taip pat svarbu patvirtinti kraujagyslių sutrikimų buvimą pacientams, turintiems rosacea būdingus pažeidimus. Tai naudinga nustatyti padidėjusio sebumo sekrecijos simptomus.

Rosacea diferenciacijoje visų pirma turėtų būti atsižvelgiama į bendrą jungiamojo audinio ligą – sisteminę raudonąją vilkligę, kurioje simptomai taip pat turi įtakos kitiems organams ir sistemoms, o veido pažeidimus dar labiau sustiprina saulės spinduliai. Kitose ligose panašus klinikinis progresas stebimas vulgaris acne ir vadinamasis “acne vulgaris”. paršelių didintuvas su išsibarsčiusiu veidu.

Rosacea gydymas

Rožiniai spuogai gydomi farmakologiniais preparatais, paprastai arba vietoje. Pirmuoju atveju rekomenduojama pašalinti veiksnius, kurie gali sukelti ar pabloginti odos pažeidimus (skrandžio rūgštingumą, hormoninius sutrikimus ir tt). )

Teigiamas gydomasis poveikis gaunamas skiriant Metronidazol kelias savaites. Tačiau šio farmakologinio agento naudojimas yra susijęs su nepageidaujamomis reakcijomis, ypač su toksišku poveikiu kepenims, todėl gydymas turėtų būti nutrauktas.

Rekomenduoti  Makaronai gali būti identifikuojami atliekant endoskopinį tyrimą

Jei yra pustulinių pažeidimų paplitimas, gali būti vartojamas tetraciklinas, o esant sunkiems odos pažeidimams – izotretinoinas.

Be to, preparatai, slopinantys riebalinių liaukų funkciją, paprastai yra skiriami rosacea spuogams, kaip ir odos pažeidimų, stebimų vulgaris acne.

Vietinis rosacea gydymas apima kremą su Metronidazol ir skiepų, miltelių, pastų ir aerozolių, taip pat spuogų žydėjimo. Jei buvo įrodyta, jog mielės yra susijusios su odos anomalijų inicijavimu, antidempinginiai vaistai taip pat turėtų būti vartojami vietiniu būdu, tačiau atsargiai, nes jie gali būti toksiški akims.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 347 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*