Skydliaukės hormonų rezistencijos sindromas

[Total: 0    Average: 0/5]

Laboratoriniai tyrimai visų pirma parodė, kad žymiai padidėjo fT3 ir fT4 skydliaukės hormonų koncentracija net keletą kartų nenormalus. Nepaisant tokių anomalijų, TSH kiekis nesumažėja ir netgi viršija standarto ribą.

Tipiškas skydliaukės hormono atsparumo sindromo požymis yra TSH koncentracijos padidėjimas po TRH vartojimo, nepaisant didesnio skydliaukės hormonų lygio. Ši reakcija yra normali ar net sunki, kuri išskiria ligą nuo hipofizio adenomos, kuriai po TRH vartojimo neatsirado atsakymo.

Siekiant slopinti TSH sekreciją ir gauti tipišką audinių reakciją į skydliaukės hormonus, būtina vartoti hormoninius preparatus dozėmis, kurių koncentracija serume gerokai viršija viršutinę normos ribą.

Skydliaukės hormonų atsparumo sindromo diagnozė

Diagnozuojant skydliaukės hormonų rezistentiškumą, būtina patvirtinti nuolat didėjančią skydliaukės hormonų fT3 ir fT4 koncentraciją kraujo serume. Nepaisant šių sąlygų (t.y. TSH serumo sumažėjimas), turi būti įrodyta, kad slopinama TSH sekrecija.

Skydliaukės hormono atsparumo sindromą galima patvirtinti atliekant genetinius tyrimus ir genotipo skydliaukės hormono receptorių koduojančio geno buvimą, kuris lemia kūno teisingą atsaką į šias medžiagas.

Taip pat svarbu parodyti hormoninės ekonomikos pokyčius po TRH administravimo (tai yra vadinamasis TRH perdavimo procesas). Bandymas atliekamas atliekant funkcinį testą su TRH ir skydliaukės hormono trijodotyronino vartojimu (normaliomis sąlygomis reakcija į TRH greitai slopinama).

Skydliaukės hormonų atsparumo sindromo gydymas

Skydliaukės hormono atsparumo sindromui dažnai nereikia gydyti. Kai kuriems pacientams didelės tiroksino (skydliaukės hormono) dozės yra būtinos, kad padidėtų serumo hiperfiziologinis padidėjimas.

Kartais taip pat vartojamas tiriatriolis, kuris yra skydliaukės hormonų audinių receptorių stimuliuojanti medžiaga (vaisto dozė nustatoma atskirai, stebint audinio atsaką). Su beta adrenoblokatoriais eliminuojamas kartu egzistuojantis širdies pernelyg raumenis ir hiperaktyvumas.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 190 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*