Spindulinis nervų pažeidimas

[Total: 0    Average: 0/5]

Radialinis nervas aprūpina raumenis, susijusius su viršutinės galūnės dilbio, rankos ir pirštų ištiesinimu. Jis taip pat inervuoja raumenis: pečių radiusą, keitiklį ir ilgąjį nykščio sluoksnį. Apskritai jutimo inervacija yra susijusi su apatinės rankos odos, dilbio vidurio ir nugaros srities ranka.

Todėl radialinė nervų pažeidimo priežastis – inervacijos trūkumas minėtose srityse. Radialinės nervų sistemos infekcijos yra gana dažnos. Viena iš pagrindinių simptomų priežasčių yra sužalojimas, ypač radialinio nervo suspaudimas.

Paralyžiaus simptomai skiriasi priklausomai nuo to nervo, kuriame jis buvo sužeistas, aukščio. Apskritai atskiriami sindromai, kuriuos sukelia radialinis nervų pažeidimas ausys, rankos ar dilbio aukštyje.

Radialinio nervo pažeidimo simptomai

1. Nedažni radialinė nervų funkcija prie nugaros lygio dažnai yra sukelta nervų kojos spaudimo. Tokiu atveju taip pat gali būti aptiktos ir kitos pečių audimo struktūros.

Didelis radialinio nervo pažeidimas taip pat gali atsirasti dėl peties sąnario išstūmimo. Šios azarinės nervų pažeidimo priežastys yra inervacijos praradimo simptomai visuose raumenyse, kuriuos aprūpina nervas.

Riešo, rankos ir pirštų ištiesinimas yra sutrikęs (parenozės atveju) arba neįmanoma (simptomas stebimas pilna paralyžiaus metu). Taip pat sutrinka dilbio ir nykščio įlinkio judesių lenkimas. Radialinio nervo pažeidimo metu ranka vadinama „kritimu“. Taip pat susilpnėjęs ar panaikintas ištiesintas dilbio atvirkštinis veržimas (kai dilbis sulenkamas, inversija yra įmanoma, kai rankos bicepso raumenis veikia kitas nervas).

Taip pat pastebimas silpnas rankos judėjimas dėl žalos (palyginkite, prašydamas paciento išspausti abi rankas kartu su paciento dviem rankomis). Pacientų pagrindinių sąnarių judėjimas pirštų ištiesinimo nėra. Neurologinio tyrimo metu sukelti tricepsų ir pečių-spindulių raumenų refleksai susilpnėja arba pašalinami.

2. Kita sritis, kurioje galimas radialinis nervų pažeidimas, yra rankos aukštis. Tai dažniausiai sukelia pečių sąnario kaulų lūžiai. Vienas nervų paralyžius gali atsirasti vėliau nei lūžis, nes pleiskų kaulų gydymo procesai sukelia antrinį radialinio nervo suspaudimą.

Paprastai žala atsiranda toje vietovėje, kurioje nervas sukasi aplink pečių kaulą. Ši būklė atsiranda po miego alkoholio apsinuodijimui tokioje padėtyje, kai riešo galą palaiko kietas paviršius. Šio tipo žala vadinama „šeštadienio nakties paralyžiu“. Žinoma, tricepsinių raumenų trikdymas nėra toks didelis, nes juos tiekianti šaka neapsaugo nuo žalos (dėl to tricepsų raumenys sukelia refleksą).

3. Radialinį nervų pažeidimą dilbio lygyje paprastai sukelia radialinio kaulo lūžiai arba dislokacijos. Šiuose defektuose normalus yra tricepsų ir dilbio raumenų refleksai, pastebimi tik pirštų nykščio išnirimas ir ištiesinimas.

Sensoriniai sutrikimai, kuriuos sukelia radialinis nervų pažeidimas, nėra nuolatiniai. Nenormalus pojūtis gali atsirasti mažesnėse arba didesnėse apibūdintose odos vietose, kurias tiekia radialinis nervas. Atkreipkite dėmesį, kad panašūs simptomai, susiję su krūtimi, (pvz., „Krūtinės rankos“, „krūtinės“, „krūtinės“, „krūtinės“, „krūtinės“, „krūtinės“, „krūtinės“). Jei jūsų pirštai ir rankos yra paralyžiuotos viena su kita (pvz., Paralyžiuojant pirštus ir rankas) be jutimo sutrikimų, tai yra būdingas apsinuodijimo švinu simptomas.

Radialinio nervo pažeidimo atpažinimas, gydymas ir prognozė

Radialinio nervo pažeidimo diagnozė pagrįsta išsamia medicinine istorija ir neurologiniu tyrimu. Elektromija atliekama norint įvertinti pokyčių prognozę ir sunkumą. Rekomenduojamas magnetinio rezonanso tyrimas, kai radialinis nervas yra įtartinas suspaudimo procesas.

Prognozė žalos apskritai yra gera. Sąlyga yra naudoti specialųjį geleĻtƳ, kuris palaiko riešo sąnarį ir pirštus vertikalioje pad ÷ tyje. Reabilitacija taip pat yra svarbi, todėl rekomenduojama stiprinti nervų stimuliavimą sugadintame nerve, kuris stimuliuoja taisymo procesus, ir stiprina cholino esterazės inhibitorius (šis fermentas suskaido svarbią relinę medžiagą).
Mariusz Kłos

Komentarai Radialiniai nervų pažeidimai

Ptyrosurium 2013-12-03 14:27

Tarsi, ką akademinė medicina žino (ir aš ne paneigiu), mano paralyžiumi kažkas negerai. Neiurologija yra tokia sudėtinga sritis, kurią myliu ir sveikinu kiekvieną gydytoją, bet mano gyvenime nieko neveikia. Šis likimas, šis gyvenimas yra tik kelionė. Išleisk tai, tu esi, ir akimirksniu jie turi kažkur. Reikėtų prisiminti, kad gyvenimas yra tik kelionė.

Bożena iš Balstogės 2014-03-11 09:29

Mane * genijus * ortodzis iš Balstogės, kurį vadino C. Kosmaczewskis, nemato ryšio tarp radialinės nervų žalos ir daugiasluoksnių lūžių iš tolesnių abiejų rankų kaulų epifizių. Be to, * genijus * yra teismo ekspertas.

Radziello | 2014-06-24 00:14

Ponia Bozeno, nes tokio ryšio nėra. Kaip įprasta, Lenkijoje gyvena 38 mln. Gyventojų.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 190 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*