Tarpslankstelinio skydo prolapsas

[Total: 0    Average: 0/5]

Iš pradžių tarpslankstelinio disko prolapsas gali sukelti skausmą, vadinamą „strėle“. Didesnis dėmesys ir prolapsas disko sukelia šaknų skausmas, žinomas kaip išialgija. Apie maždaug pusę pacientų ligos pradžioje yra sužalojimas. Skausmas kartais atsiranda po nereikšmingų pastangų, staigių judesių, pernelyg išsipūtimo, čiaudulio.

Daugeliui žmonių iki isichiatrijos simptomų yra neryškus kryžius, kuris intensyvėja judėjimo metu ir sumažėja po poilsio. Skausmas trunka keletą savaičių ir sumažėja, po kurio jis grįžta po kelių mėnesių.

Pačios išemijos sindromas pasireiškia krūtinės nervų inervacijos srityje. Iš pradžių jie atsiranda sėdmenų ir šlaunų pusėje, o po to – ant sumuštinių. Kartais ši tvarka yra atvirkštinė. Dažnai nervinių šaknų dirginimas sukelia skausmo spindį ar koją (priklausomai nuo to, kuris šaknis yra pažeistas).

Pradinio nugaros disko prolapsinio laikotarpio metu paprastai nėra jokių judesių ir pojūčių sutrikimų, tačiau jie atsiranda tolimesnėje epochoje. Pėdos raumenų parenis retai pasireiškia kaip pradinis simptomas. Per vaikščiojimą pacientai vengia išstudijuoti sėdmeninį nervą ir keisti padėtį, susijusią su juosmens dalies stuburo judesiu. Kojos metu klubas, kelio ir kulkšnies sąnariai yra lanksčiai išdėstyti.

Pacientai sėdi ir atsistoja lėtai, atsargiai ir sunkiai dėl skausmo juosmens srityje. Vėlesniuose ligos etapuose pastebimas raumenų paresis ir atrofija, pastovus simptomas yra sėdmenų raumenų atpalaidavimas, kuris atsiranda paciento šone. Taip pat galima sumažinti šlaunies ir raumenų storį. Kai progresuoja liga, išsivystę jutimo sutrikimai, o gilūs refleksai, kuriuos sukelia paciento tyrimas, yra susilpnėję arba panaikinami.

Tarpslankstelinio disko prolapso aptikimas

Jei būdinga liga, sunku diagnozuoti tarpslankstelinio disko prolapsą. Analizuojant panašias šeimos disfunkcijas ir būdingus neurologinio tyrimo pokyčius, taip pat prieš skausmo traumą, diagnozė yra lengvesnė.

Diagnozė tarpslankstelinio disko prolapsui yra patvirtinta kompiuterine tomografija, kuri rodo pokyčius stuburo dalyje, dėl kurių atsiranda ligos simptomų. Paprastas rentgeno tyrimas dažnai palengvina diagnozės nustatymą (paveikslėlyje parodyta tipinių pokyčių tarpslankstelinio erdvės forma, susiaurėjanti disko prolapso aukštyje, kaulo formos kaulo augimas, esantis skrandžio šonuose ir kaulų tankis slankstelių paviršius).

Apskritai nereikia skutimosi juostos ertmėje ir pašalinti smegenų skilvelį iš ligos; skysčio tyrimo rezultatai paprastai būna normalūs, tačiau gali būti tik atskiras baltymų kiekio padidėjimas.

Diferencialinėje diagnozėje turėtume atsiminti ligas, tokias kaip: navikai per stuburo kanalą, uždegiminiai, neoplastiniai ir degeneraciniai pakitimai, atsirandantys stuburo, kaklo ir sąnarių sąnariuose bei dubens organuose; nugaros smegenys, kraujagyslių pažeidimai apatinėse kojose, periferinių nervų pažeidimai.

Nugaros disko prolapso gydymas

Nugaros disko prolapso gydymas remiasi paciento imobilizacija. Esant stipriam skausmui, vengti bet kokios veiklos, susijusios su stuburo dalies juosmens dalies judesiais. Taip pat rekomenduojama pailsėti ant kietos lovos ir sušilti skausmingas dėmeles.

Nesteroidiniai priešuždegiminiai vaistai dažniausiai naudojami kaip analgetikai. Pasibaigus skausmui, reikia imtis tinkamų ir reguliarių pratimų, siekiant užkirsti kelią ligos pasikartojimui. Chirurginė intervencija vykdoma tik kai kuriems pacientams, tačiau tai negarantuoja gydymo.

Operacijos simptomai yra dažni recidyvai, ilgesnis ir žymiai padidėjęs skausmas, padidėjęs paresis, šlapimo takų sutrikimai ir kiti. Liga yra lėtinė ir pasikartojanti, todėl gydymas yra ilgalaikis.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 190 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*