Ūminis inkstų nepakankamumas

[Total: 0    Average: 0/5]

Ūminis inkstų nepakankamumas prasideda be charakteringų simptomų. Gali atsirasti tik bendras silpnumas, pykinimas, mieguistumas ir kartais vemimas. Palaipsniui išsiskiria šlapimo kiekis (oligurija – šlapimo kiekis mažesnis kaip 500 ml per dieną, anuria – šlapimo kiekis mažesnis nei 200 ml).

Kai kurios formos gali atsirasti normalaus ar netgi padidėjusio šlapimo kiekio, o likusius simptomus sukelia liga, dėl kurios atsiranda inkstų funkcijos sutrikimas.

Pirmasis inkstų funkcijos nepakankamumo laikotarpis trunka nuo inkstų pažeidimo veiksnio momento, o daugumoje pacientų, kurie trunka iki 2 savaičių, sumažėja šlapimo išskyrimo fazė. Tada yra poliurija – padidėjęs šlapimo kiekis ir gijimo laikas, kuris trunka net kelis mėnesius.

Diagnozė gali būti pagrįsta paciento istorija, klinikiniu tyrimu, kasdienio šlapimo išskyrimo, serumo laboratorinių tyrimų (kreatinino, karbamido, elektrolitų), šlapimo (tankio, baltymų, karbamido ir natrio koncentracijos) duomenimis. Inkstų ultragarsas yra naudingas skirtumas tarp šių dviejų. Yra keletas kitų bandymų, skirtų nustatyti ligos priežastį.

Ūminio inkstų nepakankamumo gydymas

Ūminio inkstų nepakankamumo gydymas grindžiamas pirminės ligos, kuri sukelia inkstų funkcijos nepakankamumą, kontrole. Taip pat svarbu tinkamai maitinti ir tiekti skysčius ir pašalinti veiksnius, kurie pablogina inkstų funkciją. Phurosemidas į veną leidžiamas vyresniems pacientams, be to elektrolitų metabolizmo reguliavimas yra svarbus. Klinikiniu požiūriu sudėtingesnėmis formomis yra požymių, kad gydymas dializėmis gali būti naudingas.

Ūminio inkstų nepakankamumo komplikacijos ir prognozė

Ūminio inkstų nepakankamumo komplikacijos yra susijusios su daugeliu sistemų: kvėpavimo takų (pneumonija, pneumonija, ūminis kvėpavimo nepakankamumas), širdies ir kraujagyslių sistemos (hipertenzija, širdies aritmija, širdies nepakankamumas), virškinimo (opų, gastrito, žarnyno, pilvaplėvės), nervų (smegenų edemos), kraujagyslių anemija, sumažėjęs trombocitų kiekis – trombocitopenija, chAsami

Ūminio inkstų nepakankamumo prognozė priklauso nuo pagrindinės ligos kontrolės, komplikacijų dažnumo ir sumažėjusio šlapimo išskyrimo tūrio grįžtamumo laipsnio. Mirtingumas gali siekti pusę atvejų, ypač pacientams, sergantiems kardiologinėmis, pulmonologinėmis ir senyviomis ligomis. Beveik pusė visų išgyvenusių nuo ūminio inkstų nepakankamumo pasireiškia nuolatinis inkstų funkcijos sutrikimas.

Taņa Krance Taņa
About Taņa Krance Taņa 189 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*