Vidurinis ir bendras užkietėjimas

[Total: 0    Average: 0/5]

Antrinis vidurių užkietėjimas ar išmatų defekacija yra viena iš dažniausių virškinimo trakto sutrikimų. Obstipatio habitualis (Obstipatio habitualis) sukelia psichogeniški veiksniai (gėda, suvaržymas, amžinas skubėjimas). Paprastai vidurių užkietėjimas yra dažna problema, tačiau ji dažnai diagnozuojama skubiai, nepašalinant antrinio vidurių užkietėjimo priežasčių.

Užkietėjimo priežastys:

(a) virškinimo trakto ligos:
– skausminga rektalinė žala (hemorojus, lūžis, fistulė),
– žarnos navikai arba stenozės,
– žarnyno uždegiminiai procesai,

(b) neteisinga dieta:
– netaisyklinga, bloga mityba,
– dieta, kurioje yra per mažai pluošto,
– gerkite per mažai skysčio,

c) šiuo metu vartojami vaistai:
– antidepresantas,
– kodeinas,
– atropinas,
– apčiuopiamos ritės,
– kita,

(d) kitos ligos:
– medžiagų apykaitos ligos su hipokalemija, hiperkalcemija ir porfirija,
– pilvo raumenų silpnėjimas plaučių ligomis,
– bendroji silpnoji kacheksija ar bendrasis nutukimas;
– Hirschsprungo liga
– paraplegija.

Antrinio ir įprasto vidurių užkietėjimo gydymas

Antrinio vidurių užkietėjimo gydymas remiasi jo priežasties pašalinimu, nors daugeliu atvejų jis gydomas vietiniais pacientais ir paprastai yra prieinamas. Deja, jie pernelyg dažnai naudojami ad hoc pagrindu su žarnytiniais vidurių uždegiminiais vaistais, ir jie turėtų būti naudojami kaip paskutinė priemonė. Gydant ir užtikrinant prevenciją svarbu išlaikyti tinkamą, įprastą dietą, turintį daug skaidulų, imant daug skysčių, normalizuoti miego laiką, fizinį judėjimą.

Dėl įprastinių užkietų gydymo būtina pašalinti antrinių vidurių užkietėjimų atsiradimą. Įprastų užkietų, turinčių psichogeninių priežasčių, gydymas yra psichoterapinis pobūdis. Būtina paaiškinti virškinamojo trakto funkcijos veikimą, ištuštinimą ir ištuštinimo slopinimo momentą pacientui. Terapija siekiama pakeisti blogus įpročius, įžeidžiančias mintis, tendencijas nukreipti savo suvokimą ir veiksmus į savo mintis ir emocijas (introvertus).

Jei tinkama psichoterapija nesuteikia patenkinamų rezultatų, taikomos vidurių uždegimo priemonės, tarp kurių yra druskų (daugiausia magnio druskų) valymo druskos, etilceliuliozė, avižiniai dribsniai, sėlenos, vaismedžiai, tepalai, parafinas, stimuliantai, tokie kaip Senes, Cascara segrada, Bisakodilas ir daugelis kitų sintetinių daržovių.
Zhaneta Malec

About Taņa Krance Taņa 347 Articles
"Galima sakyti apie Taną Kranceą, tačiau bent jau ji yra įtikinanti ir nesavanaudiška. Žinoma, ji taip pat saugi, linksma ir lyderiai, tačiau jos yra sugadintos ir sumaišomos su beprotybiškumo įpročiais. tačiau jos įtikinamą pobūdį, tai yra tai, ką ji dažnai žavisi. Dažnai žmonės tikisi, kad ir atletika, kai jiems reikia gerbti. Žinoma, niekas nėra tobulas, o Taņa turi ir supuvusių nuotaikų, ir dienų. jos nesantaikos pobūdis ir nepatogus gamta sukelia daugybę skundų tiek asmeniškai, tiek kitiems. Laimei, jos nesąžišimas užtikrina, kad tai nėra labai dažnai. "

Pakomentuok pirmas!

Palikti komentarą

Your email address will not be published.


*